Filters
Пребарување

За нас

Магнетик е основана во 1992 година и денеска е лидер во дистрибуцијата и малопродажбата на текстилни производи.

Компанијата денес ги има ексклузивните права на дистрибуција и продажба на Weekend Max Mara, Marella, Pennyblack, Liu Jo, Pinko, Paul&Shark, Gerry Weber, Yamamay, Carpisa, Oltre, Motivi и Fiorella Rubino во Македонија.

Во својот состав го има и multybrand продажниот салон Галерија Магнетик, каде се дополнително застапени и Studio Max Mara, Max Mara Leisure, Sportmax Code, Patrizia Pepe, Joseph Ribkoff.

Уште при самото нејзино основање, целта беше да се создаде врвна компанија која на нашиот пазар ке донесе производи од светски познати марки со прифатливи цени за нашиот пазар.

Филозофијата на Магнетик е насочена кон пазарот, обрнувајки особено внимание и почитување на потребите на потрошувачите, нудејќи им квалитетна услуга и најнови модни трендови.

 Денес во составот на Магнетик Групацијата влегуваат следните франшизни продажни салони:

 

-     Gerry Weber,  Рамстор мол Скопје

-     Outlet Store, Васил Главинов 3/10 и во ГТЦ Скопје

-     Paul & Shark,  Скопје Сити мол

-     Marella by Max Mara, Рамстор, Скопје

-     Pennyblack by Max Mara, Расмстор, Скопје

-     Weekend Max Mara, Рамстор, Скопје

-     Liu Jo, Расмстор, Скопје

-     Pinko, Рамстор мол Скопје

-     Carpisa, Рамстор мол,  City mall и Capitol mall Скопје,

-     Yamamay, Рамстор и City mall, Скопје

-     Tally Weijl, Skopje City Mall,

-     Oltre, Рамстор мол и  Скопје Сити мол,

-     Motivi, Рамстор и Skopje City Mall,

-     Fiorella Rubino, Рамстор, Скопје

-     Галерија Магнетик, Скопје Сити мол

banner